Ηράκλειο Αθλητική Ένωση

Μια ομάδα ... μια Πόλη !!!

To Ηράκλειο είναι το παλαιότερο Αθλητικό Σωματείο του Δήμου Ηρακλείου, με έτος ίδρυσης το 1929 ως Γ.Σ. Ηρακλείου.
Έλα και Εσύ στον Πρωταθλητή της Πόλης !
Αυγ/23/2015Εφηβικό
Εφηβικό
Οκτ/15/2013Παιδικό
Παιδικό
Οκτ/15/2013Παμπαιδικό
Παμπαιδικό
Οκτ/15/2013Junior
Junior
Οκτ/15/2013Pro Junior
Pro Junior
Οκτ/15/2013Ηρακλάκια
Ηρακλάκια
Οκτ/15/2013Έλα και Εσύ στον Πρωταθλητή της Πόλης !
Αναχώρηση για Ιωάννινα!

Αναχώρηση για Ιωάννινα!

Τρίτη, 25 Ιουνίου 2019 19:34
Η Κ16 & Κ14 της Ακαδήμιας μας στο μεγαλύτερο τουρνουά της Ελλάδος!!!!

Η Κ16 & Κ14 της Ακαδήμιας μας στο μεγαλύτερο τουρνουά της Ελλάδος!!!!

Κυριακή, 23 Ιουνίου 2019 18:21

Μετά από 8 χρόνια και 2 επιτυχημένα τουρνουά η Ε.Π.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ σε συνεργασία με την Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966επιστρέφουν και διοργανώνουν, με την αιγίδα της Περιφέρειας Ηπείρου και του Δήμου Ιωαννιτών, το 3ο Βίκος Cola Cup.

Για τέσσερις ημέρες, περίπου 95 τμήματα σε 4 κατηγορίες:

  • K-16 γεννηθέντες 2003-2004 ( έχουν δικαίωμα να αγωνίζονται 2 αθλητές γεννημένοι το 2002 )
  • K-14 γεννηθέντες 2005-2006
  • K-12 γεννηθέντες 2007-2008
  • K-10 γεννηθέντες 2009-2010

με 1500 αθλητές ηλικίας, από 8 έως 16 ετών, θα βρεθούνε στα γήπεδα μας (σε πάνω από 10 γήπεδα που ανήκουν στην περιφέρεια της ΕΠΣ) όπου θα συμμετέχουν στο τουρνουά.

Σε κάθε κατηγορία στην Α φάση οι ομάδες χωρίζονται σε group και σε ομίλους, όπου αγωνίζονται όλοι εναντίον όλων σε τρεις αγώνες.

Στην επόμενη φάση θα γίνουν οι τελικοί οι μικροί τελικοί και αγώνες κατάταξης.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους κανόνες της ΕΠΟ που ισχύουν για παιδικά τουρνουά.

Μετά τις δηλώσεις συμμετοχής έχουν δημιουργηθεί τα γκρουπ των ομάδων τα οποία και θα είναι τα ακόλουθα:

Κ-16 – Α’ GROUP

1ος Όμιλος: ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1, FC PATHIAKAKIS, ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ 1, Α.Ο.Π.Κ. ΠΑΤΙΣΤΑ

2ος Όμιλος: ΠΑΟΚ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛ., PLAY ΑΡΤΑΣ, ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ

Κ-16 – Β’ GROUP

1ος Όμιλος: ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2, Α.Ο. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1, ΑΓΙΑΞ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

2ος Όμιλος: ΒΕΡΟΙΑ, ΠΑΣ ΑΘΗΝΩΝ, ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ, ΑΤΛΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Κ-16 – Γ’ GROUP

1ος Όμιλος: ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2, ΕΛΠΙΔΕΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ 2

2ος Όμιλος: ΤΗΛΕΜΑΧΟΙ ΑΛΕΞ., Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, Α.Ο. ΣΤΑΥΡΑΚΙ

Κ-14 – Α’ GROUP

1ος Όμιλος: ΠΑΟΚ, FC PATHIAKAKIS 1, A.O. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ, Α.Ο. ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ

2ος Όμιλος: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1, PLAY ΑΡΤΑΣ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΣΤΗΡ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Κ-14 – Β’ GROUP

1ος Όμιλος: ΒΕΡΟΙΑ, ΠΑΣ ΑΘΗΝΩΝ, ΑΤΛΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ

2ος Όμιλος: ΠΑΟΚ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ, ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ, ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ 1, ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

Κ-14 – Γ’ GROUP

1ος Όμιλος: FC PATHIAKAKIS 2, ΑΠΣ ΟΙ ΤΙΓΡΕΙΣ, ΕΛΠΙΔΕΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2ος Όμιλος: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2, ΑΟ ΚΥΨΕΛΗΣ ΑΘΗΝΑΪΔΑ, ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ 2, ΠΑΟ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ

Κ-12 – Α’ GROUP

1oς Όμιλος: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, FC PATHIAKAKIS 1, PLAY ΑΡΤΑΣ, ΠΑΟΚ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ

2ος Όμιλος: Π.Ο. ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ 1, ΑΤΛΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 1, ΑΟ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΣΤΗΡ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Κ-12- Β’ GROUP

1ος Όμιλος: ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ, ATHLOPOLIS, ΠΑΟ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ, ΕΡΜΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

2ο Όμιλος: ΠΑΣ ΑΘΗΝΩΝ, ΑΟΠΚ ΠΑΤΙΣΤΑ, ΑΟ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, ΘΥΕΛΛΑ ΕΛ.

3ος Όμιλος: FC PATHIAKAKIS 2, ΑΤΛΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΑΠΣ ΟΙ ΤΙΓΡΕΙΣ, ΕΛΠΙΔΕΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

K-12 – Γ’ GROUP

1ος Όμιλος: ΠΟ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ 2, ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ, ΑΟ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2

2ος Όμιλος: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ, ΤΑΥΡΟΙ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ATLAS ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 3

Μέσα από τα site της ΕΠΣ Ιωαννίνων, του Soccerlink αλλά και τις σελίδας μας στο FB θα μπορείτε να βλέπετε τα αποτελέσματα και τη ροή του τουρνουά  3o Bikos Cola Cup Ιωάννινα 2019 

Ο Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ και η Ε.Π.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ θα φροντίσουν για το αγωνιστικό πρόγραμμα και την ομαλή διεξαγωγή του τουρνουά, φροντίζοντας να υπάρχει το απαραίτητο προσωπικό όπως:

  • ΓΙΑΤΡΟΣ σε κάθε αγώνα & κάθε γήπεδο
  • ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ & ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥ
  • ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ από τους επίσημους Διαιτητές της Ένωσης
  • ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ
  • ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
  • ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ – ΓΙΑΤΡΩΝ – ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων θα είναι:

  • 25′ για κάθε ημίχρονο για τις ομάδες Κ10/Κ12
  • 30′ για κάθε ημίχρονο για τις ομάδες Κ14/Κ16

Το αναλυτικό πρόγραμμα διεξαγωγής του τουρνουά θα ανακοινωθεί σε αργότερο χρόνο με το ενδεικτικό να είναι το ακόλουθο:

  • Μέρα 1η – 28 Ιουνίου 10:00-21:00 | ΑΓΩΝΕΣ Α ΦΑΣΗ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.
  • Μέρα 2η – 29 Ιουνίου 10:00-21:00 | ΑΓΩΝΕΣ Α ΦΑΣΗ – 2η – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.
  • Μέρα 3η – 30 Ιουνίου 10:00-14:00 | ΑΓΩΝΕΣ Α ΦΑΣΗ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16.00-21.00 ΑΓΩΝΕΣ Β ΦΑΣΗ ΤΕΛΙΚΟΙ – ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ
  • Μέρα 4η – 1 ΙΟΥΛΙΟΥ 15:00-18:00 | ΑΓΩΝΕΣ Β ΦΑΣΗ – ΚΑΤΑΤΑΞΗ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ: ΦΙΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 6976569989

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 6934961249

ΕΠΙΤΡΟΠΗ: ΔΑΒΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΣΤΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: ΚΑΡΝΗΣ Γ. – ΤΗΛΙΓΑΔΗΣ Γ.

Ενδιαφέρον για Κατσούλη!

Ενδιαφέρον για Κατσούλη!

Παρασκευή, 14 Ιουνίου 2019 09:35

Η Αθλητική Ένωση Ηρακλείου βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι υπάρχει ενδιαφέρον δύο ομάδων για τον ποδοσφαιριστή της, Κατσούλη Ανδρέα.
Η άποψη του ΔΣ η οποία εκφράζεται μέσω του κου Αμαριωτάκη Κώστα, είναι πως η μεταγραφή του Ανδρέα, όπως και κάθε ποδοσφαιριστή της ομάδας μας, σε μεγαλύτερη κατηγορία αποτελεί επιτυχία για τον σύλλογο. Επίσης, σαν διοίκηση εμείς, είμαστε υποχρεωμένοι να προστατεύσουμε τον ποδοσφαιριστή μας και να του βρούμε την καλύτερη ευκαιρία, ώστε να συνεχίσει την καριέρα του, έχοντας τις καλύτερες προϋποθέσεις για αυτόν.

 
Camp Επιλογής!!!

Camp Επιλογής!!!

Πέμπτη, 13 Ιουνίου 2019 20:48
Φεύγουμε για το πρώτο τουρνουά μας!!!!!!

Φεύγουμε για το πρώτο τουρνουά μας!!!!!!

Πέμπτη, 13 Ιουνίου 2019 12:47

Αναχώρηση για το τουρνουά στα Λεχαινά θα έχουμε από το γήπεδο της Πρασ.Λόφου το Σάββατο 15/6/19 και ώρα 07.30. Ώρα συγκέντρωσης 07.15!!!
Καλή διαμονή και καλή διασκέδαση!!!

Ta τμήματα του συλλόγου μας εφηβικό και παιδικό ξεκινάνε την καινούργια ποδοσφαιρική χρονιά στης 24/8/15 .

Καλό  ξεκίνημα !!!!!!

PROGRAMMA agwnwn 2015

PROGRAMMA 2015